Ugrás a tartalomhoz

Folytatja munkáját a Fejér Vármegyei Felzárkózási Fórum

Folytatja munkáját a Fejér Vármegyei Felzárkózási Fórum

A Fejér Vármegyei Felzárkózási Fórum ünnepélyes alakuló ülését tartották délelőtt a Vármegyeháza Dísztermében. A Fejér Vármegyei Önkormányzat képviseletében Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Vármegyei Közgyűlés elnöke köszöntötte a megjelenteket.

Megtelt a Vármegyeháza Díszterme a Fejér Vármegyei Felzárkózási Fórum alakuló ülésén. A pulpituson külön köszöntötték Dr. Molnár Krisztiánt, a Fejér Vármegyei Közgyűlés elnökét, Tessely Zoltán, Törő Gábor és Varga Gábor országgyűlési képviselőket, Buday Attilát, a Fejér Megyei Kormányhivatal főigazgatóját és a Fejér Vármegyei Önkormányzati Hivatal vezetőjét, Sipicsné Dr. Sárosdi Beáta jegyzőt a Vármegyeházán.

448 millió forintos támogatásból folytatja munkáját a megújított Fejér Vármegyei Felzárkózási Fórum a Fejér Vármegyei Önkormányzat „Helyi humán fejlesztések” projektje keretében 4550 fő bevonásával.  Az ülésen együttműködési megállapodást írtak alá a Fórum tagjai majd elfogadták a Fórum ügyrendjét, megválasztották a munkacsoportjának tagjait. 

Dr. Molnár Krisztián köszöntötte az ülés résztvevőit és külön köszönetet mondott a konzorciumi partnereknek: a Fejér Vármegyei Önkormányzat mellett a Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanácsnak, a Fejér Megyei Szabadidősport Szövetségnek és a Szegényeket Támogató Alapítványnak, valamint a Fejér Megyei Felzárkózási Fórum mind a 28 tagjának, külön Székesfehérvárnak és Mór városának és mindazoknak: akik elkötelezett munkájukkal hozzájárulnak a projekt sikeres megvalósításához. 

„Felzárkóztató programunkkal a humán erőforrások fejlesztése révén olyan közösséget szeretnénk építeni, ahol mindenki megtalálhatja a helyét, kibontakoztathatja tehetségét, és részt vállalhat a közös sikerekben. Közös célunk, hogy Fejérben - a hátrányos helyzetű csoportok: az idősek, a gyermekek, a fiatalok, a nők, a romák és a mélyszegénységben élők - számára hozzáférhetővé váljanak a fejlődés, tanulás és esélyteremtés lehetőségei.” – hangsúlyozta az elnök. Dr. Molnár Krisztián úgy folytatta: „Hiszek abban, hogy közösségi összefogással valódi és maradandó értékeket teremthetünk, és ezek a programok nemcsak egyéni sikerekhez járulnak hozzá, hanem egy erősebb és összetartóbb közösséget is építenek. Bízom benne, hogy a felzárkóztató programunk eredményes lesz. Hosszú távon is megoldást jelent majd azoknak a Fejér megyei embereknek, akik segítségre, támaszra szorulnak.” – zárta gondolatait az elnök. 

A köszöntő után  Fejér Vármegyei Önkormányzati Hivatal vezetője, Sipicsné Dr. Sárosdi Beáta bemutatta a programot a résztvevőknek.  Az ülésen együttműködési megállapodást írtak alá a Fórum tagjai majd elfogadták a Fórum ügyrendjét, megválasztották a munkacsoportjának tagjait.