Ugrás a tartalomhoz

Dr. Molnár Krisztián

1982-ben születtem és Sukorón nőttem fel keresztény értékrendet követő családban, három fiútestvéremmel. Jelenleg is itt élek feleségemmel és három gyermekünkkel. A Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetem Államigazgatási Karán diplomáztam, ezt követően 2008-ban az ELTE Állam és Jogtudományi Karán szereztem jogi doktorátust. Pályakezdőként 2004-ben kerültem a Fejér Vármegyei Önkormányzathoz, ahol azóta is dolgozom. A hivatali ranglétra minden fokát végigjárva megismertem a közigazgatás működését, és a megye egészét. 

A Fejér Vármegyei Közgyűlés 2011-ben nevezett ki vármegyei főjegyzővé, 2014-ben elnökké választott, majd a választópolgárok 2019 után 2024 októberében immár harmadszor is bizalmat szavaztak. 

A Fejér Vármegyei Közgyűlés elnökeként továbbra is legfontosabb feladatomnak tekintem a vármegye 108 településének képviseletét. Kiemelten fontos számomra a vármegyében élőkkel való kapcsolattartás, hogy megismerjem gondjaikat, problémáikat.

Fejér Vármegye kiemelt helyet foglal el hazánkban gazdasági teljesítménye alapján. Közgyűlési elnökségem második ciklusában is folytatni kívánom ezt a munkát. Fő céljaim között szerepel a vármegye gazdasági fejlődésének elősegítése, az itt élő emberek egészségügyi és szociális helyzetének javítása, tisztességes megélhetést nyújtó munkahelyek teremtése. Mindent elkövetek azért, hogy a 2014-2020-es után a 2021-2027 közötti uniós költségvetési időszak fejlesztési forrásait Fejér vármegye a leghatékonyabban tudja majd felhasználni.

Önkormányzatunk továbbra is első számú felelőse Fejér területrendezésének, területfejlesztésének, és mint ilyennek napi, élő kapcsolatot kell ápolnunk minden érintettel, a legkisebb falu képviseletétől az országos szervekig. Mindenkitől, aki ezen a területen tevékenykedik, információkat kell szereznünk, továbbítanunk azokat másoknak, koordinálnunk kell a különféle célok, érdekek és szándékok közt, döntéseket kell hoznunk olyan kérdésekben, amelyek évtizedekre meghatározhatják egy-egy régió és az ott élők jövőjét, lehetőségeit.

Továbbra is orvoslásra vár a vármegye egyenetlen állapota, a déli területek sajnálatos lemaradása lehetőségekben, forrásokban, életminőségben. Meg kell próbálnunk tehát mindent megtenni azért, hogy infrastruktúrában, vonzerőben, jövedelemtermelésben ez a térség teljesen versenyképessé váljon az északkal, persze úgy, hogy közben az se toporogjon egyhelyben.

Azon dolgozunk, hogy pusztán lakhelye, származása, meglévő szociális helyzete révén egyetlen Fejér vármegyei se kerülhessen leküzdhetetlen hátrányba más honfitársaival szemben, és megkaphassa ugyanazokat az oktatási, képzési, egészségügyi, munkaerőpiaci szolgáltatásokat és lehetőségeket, mint azok!

Megfontolt politikai döntések és magas színvonalú szakmaiság kell ahhoz, hogy az előttünk álló években a fent vázolt céljainkhoz közel kerülhessünk. Munkánkat, annak hatékonyságát segítheti az az egység, nagyfokú támogatottság is, ami a választói akaratban is megnyilvánult. Ennek is köszönhetően folytatódhat vármegyénkben a vidék és a nagyvárosok konszenzuskeresése, harmonikus együttműködése a közös célok eléréséhez.

Folytatni kívánom elődeim és az általam megkezdett elkötelezett munkát Fejér vármegye településeinek fejlődéséért. A közgyűlés elnökeként továbbra is arra törekszem, hogy lehetőségeim szerint a lehető legtöbbet megtegyem a vármegyei önkormányzatban a vármegye fejlesztéséért és megerősítéséért.

Tettekben gazdag, eredményes éveket kívánok mindnyájunknak!

Bízom benne, hogy Fejér vármegye ezer éves történelmi és keresztényi hagyományai mentén, a lehetőségeink kiaknázásával még élhetőbb otthonra találnak itt nálunk.