Jószolgálati Otthon "Ragyogj kékben Dunaújváros" Projekt
1990. szeptember 3-án kezdte meg működését a Jószolgálati Otthon. Az ókorban is már dokumentált segítő szakma jelenkori modern ellátási formái és szakmaisága tükröződik a Jószolgálati Otthon Közalapítvány által az elmúlt három évtized alatt elért kulturális hagyományok megteremtésében.
Értékeik - véleményük szerint - nem köthetők egyetlen településhez, vármegyei, illetve országos szinten törekednek szellemiségük átadására a többségi és kisebbségi társadalom részére egyaránt, így joggal állítják, különleges szakmai tulajdonságokkal rendelkező értékeket képviselnek. A képviseleten túl az értékek közösségi alapú elfogadására, társadalmasítására, illetve elvetésére törekednek mindennapi munkájuk során. Közösségi értékeik közé sorolják a büszkeséget, a toleranciát, a vállalkozói kedvet, az összefogást és sok más hasznos emberi megnyilvánulást. Szűkebb és tágabb társadalmi környezetükre gyakorolt hatásuk az összefogás, mozgósítás erejében mutatkozik meg leginkább. Összefognak a fogyatékos személyek közösségével, a célcsoport hozzátartozóival, a célcsoportot ellátó intézményrendszerrel, a helyi közösségekkel, a szakembereikkel és családjaikkal egyaránt.
Fennállásuk során az alapellátásról indultak és már már Európai Uniós szinten is kiemelt jelentőségű ellátási formával, a támogatott lakhatással is színesítik ellátási formáikat. A fejlődés, az ellátások integrációja során viszonyítási alapjaik erősödtek, kompetenciáik fejlődnek.
Egyik legfontosabb célkitűzésük a fogyatékkal élő emberek elfogadásának elősegítése, életük megismertetése, ezáltal a társadalmi elfogadásban való aktív közreműködés. Legnépszerűbb projektjük a "Ragyogj kékben Dunaújváros", amelyet minden évben nyitott, városi rendezvénnyé formálnak önkénteseik, közösségi szolgálatos fiatalok segítségével.
A városrészi napokon az intézmény ellátottai nagy sikerrel mutatták be tehetségüket, az intézmény értékeit, elősegítve a társadalmi elfogadást. Ennek szellemében szervezik meg a "Ragyogj kékben Dunaújváros" elnevezésű, az Autizmus Világnapján megrendezésre kerülő hagyományteremtő rendezvényt, melyen sok dunaújvárosi lakos fordul meg, ezáltal el- és befogadóvá válnak sérült embertársaik tekintetében.